Drzewa alejowe

Drzewa alejowe w ogrodzie stanowią doskonałe tło dla innych roślin i to właśnie od nich powinniśmy zacząć tworzenie naszego wymarzonego, zielonego zakątku. Można uznać, że drzewa alejowe stanowią kanwę każdego prawdziwego ogrodu na której błyszczeć i wyróżniać mogą się pozostałe rośliny. Drzewa alejowe w Szkółce Wawrzyniak produkowane są w kontenerach, a także w  gruncie, wydawane z bryłą korzeniową w worku jutowym i szkółkarskiej siatce stalowej.

Drzewa alejowe – podstawa ogrodu.

Projektując swój ogród powinieneś szczególną uwagę zwrócić właśnie na drzewa alejowe, które są swego rodzaju tłem, na którym powinny wyróżniać się inne rośliny ozdobne, takie jak np. byliny. Jesteśmy szkółką krzewów ozdobnych, jednak tak naprawdę drzewa ozdobne to filar naszej działalności. Doskonałą alternatywą dla drzew alejowych są drzewa owocowe, które również świetnie wyglądają, ale wymagają dużo większego nakładu pracy. Mogłoby się wydawać, że drzewa alejowe w ogóle nie potrzebują opieki, jednak tak nie jest – zalecamy stosowanie się do następujących kroków:

Przycinanie

Drzewa wymagają przycinania, które zapewni im odpowiedni i stabilny wzrost.

Nawożenie

Drzewa nie wymagają nawożenia, jednak warto zadbać o ich odpowiednie pozycjonowanie – przede wszystkim z dala od ścieżek.

Zapytaj o ofertę hurtową

Szkółka drzew i krzewów Wawrzyniak oferuje sprzedaż hurtową dla przedsiębiorców, centrów ogrodniczych oraz sklepów ogrodniczych.

Oferta hurtowa obejmuje: rośliny iglaste i liściaste, wrzosy i wrzośce, różaneczniki i azalie, formy szczepione roślin iglastych i liściastych, rośliny żywopłotowe, pnącza oraz drzewa alejowe.

Skontaktuj się z nami

Poradnik ogrodniczy

Poradnik ogrodniczy powstał w myślą o tych wszystkich, którzy szukają ale nie mogą znaleźć oraz tych, którzy nie mają gdzie zapytać. Staramy się odpowiadać na najczęściej zadawane pytania w kwestiach pielęgnacji oraz utrzymania ogrodu.

Wiosna w ogrodzie

Wiosenne prace w ogrodzie zaczynamy, gdy słońce zaczyna grzać coraz mocniej. Ogrod wiosną wymaga wiele pracy. W tym roku temperatura jest niemal letnia, można odczuć jakby wiosna została pominięta. Sumienność i staranność przy wykonywaniu prac ogrodowych sprawi, że...

Jaka choinka na Święta?

Rok jak każdy inny, okres świąt objawia się w tematyce choinkowej w podobny sposób. Często odbieram wiadomości poprzez e-mail, messenger, firmowy fb czy telefon z pytaniami w stylu: „Jaką choinkę wybrać ?” „Lepiej ciętą czy w donicy ?” „Świerk czy jodła ?” Chętnie...

Jesienne porządki w ogrodzie

Witam ponownie na stronie Ogrody Wawrzyniak wszystkich zainteresowanych aranżacją terenów zieleni, pięknem ogrodów, urokiem drzew, krzewów i kwiatów. Na początku chciałabym się Państwu przedstawić gdyż telefonicznie i mailowo mam sporo pytań. Jestem absolwentem Szkoły...

Zapraszamy do kontaktu

Szkółka krzewów ozdobnych Wawrzyniak

Kunowo, ul. Kwiatowa 6
63-800 Gostyń

Kontakt telefoniczny

505 233 131 - Zbigniew
503 379 282 - Włodzimierz
695 486 262 - Dorota
692 931 746 - Dorota
65 571 81 04 - numer stacjonarny

Kontakt E-mail

wawrzyniak.zbigniew@yahoo.com

}

Godziny pracy

pn - pt: 8.00 - 18.00

sob: 8.00 - 16.00

 

Ogród Twoich marzeń jest na wyciągnięcie ręki

W ofercie posiadamy drzewa ozdobne oraz krzewy ozdobne. Oferujemy poradę w kwestii doboru roślin oraz ich pielęgnacji.

Ogrodnictwo to nasza wieloletnia pasja, która jest też przy okazji źródłem naszego utrzymania.

Roślinami zajmujemy się od początku, tak więc są nam znane wszelkie niuanse na każdym etapie rozwoju rośliny.

Twój wymarzony ogród już u nas czeka!