Drzewa owocowe

W ostatnich latach mocno wzmocniliśmy nasz asortyment w dziedzinie drzew i krzewów owocowych szeroko pojętych. Skupiamy się w tej tematyce zaspokoić Wasze potrzeby, klientów indywidualnych gdyż porównując do drzew „ozdobnych” kategoria „owocowe” zajmuje pozycję detaliczną. Staramy się tak dobierać naszą ofertę aby zawierała zarówno sprawdzone odmiany poszczególnych gatunków drzew owocowych jak i nowości. Ważna dla nas jest nie tyle popularność danej odmiany a mrozoodporność, obfitość w owocowaniu a często również samopylność by nie martwić się o owocowanie każdego roku. Drzewa w Szkółce Wawrzyniak to rośliny szczepione na niskopiennych podkładkach, co za tym idzie wysokie drabiny możemy odstawić w szary kąt! . Niższe rośliny, które obsypane będą tonami pysznych owoców każdego lata!

Kiedy przycinać drzewa owocowe

Drzewa owocowe powinny być pielęgnowane każdego roku, aby zachować jak największą ilość owoców. Jest tak również w przypadku drzew szczepionych na niskopiennych podkładkach. W większości przypadków pielęgnacja drzew może się ograniczać do przycinania, które pozwoli na lepsze nasłonecznienie korony, które będzie skutkować większą ilością dużych owoców. Większość z nich może być przycinana w lutym lub marcu, jednak brzoskwinie i nektaryny wymagają indywidualnego traktowania. Przycinanie tych drzew powinno się odbywać podczas kwitnienia.
Oprócz przycinania warto również wykonywać:

Nawożenie

Nie jest ono wymagane w wielu przypadkach, jednak w przypadku młodych drzew o niewykształconych systemach korzeniowych warto to robić.

Podlewanie

Wymagane w przypadku młodych i świeżo posadzonych drzew.

Bielenie pni

Mleko wapienne (mieszanka wody i wapna) jest preparatem, którego używa się do bielenia. W pełni zapobiega zbyt mocnemu nagrzaniu się pnia.

Drzewa owocowe niskopienne

Większość drzew w naszej ofercie jest roślinami szczepionymi na niskopiennych podkładkach. Oznacza to, że zazwyczaj będą to drzewa, których wysokość nie będzie przekraczać 3m. Ma to wiele zalet, jednak najważniejsza z nich to łatwość zbiorów – często do zebrania większości owoców nie będzie nam potrzebna drabina. 

Zapytaj o ofertę hurtową

Szkółka drzew i krzewów Wawrzyniak oferuje sprzedaż hurtową dla przedsiębiorców, centrów ogrodniczych oraz sklepów ogrodniczych.

Oferta hurtowa obejmuje: rośliny iglaste i liściaste, wrzosy i wrzośce, różaneczniki i azalie, formy szczepione roślin iglastych i liściastych, rośliny żywopłotowe, pnącza oraz drzewa alejowe.

Skontaktuj się z nami

Poradnik ogrodniczy

Poradnik ogrodniczy powstał w myślą o tych wszystkich, którzy szukają ale nie mogą znaleźć oraz tych, którzy nie mają gdzie zapytać. Staramy się odpowiadać na najczęściej zadawane pytania w kwestiach pielęgnacji oraz utrzymania ogrodu.

Wiosna w ogrodzie

Wiosenne prace w ogrodzie zaczynamy, gdy słońce zaczyna grzać coraz mocniej. Ogrod wiosną wymaga wiele pracy. W tym roku temperatura jest niemal letnia, można odczuć jakby wiosna została pominięta. Sumienność i staranność przy wykonywaniu prac ogrodowych sprawi, że...

Jaka choinka na Święta?

Rok jak każdy inny, okres świąt objawia się w tematyce choinkowej w podobny sposób. Często odbieram wiadomości poprzez e-mail, messenger, firmowy fb czy telefon z pytaniami w stylu: „Jaką choinkę wybrać ?” „Lepiej ciętą czy w donicy ?” „Świerk czy jodła ?” Chętnie...

Jesienne porządki w ogrodzie

Witam ponownie na stronie Ogrody Wawrzyniak wszystkich zainteresowanych aranżacją terenów zieleni, pięknem ogrodów, urokiem drzew, krzewów i kwiatów. Na początku chciałabym się Państwu przedstawić gdyż telefonicznie i mailowo mam sporo pytań. Jestem absolwentem Szkoły...

Zapraszamy do kontaktu

Szkółka krzewów ozdobnych Wawrzyniak

Kunowo, ul. Kwiatowa 6
63-800 Gostyń

Kontakt telefoniczny

505 233 131 - Zbigniew
503 379 282 - Włodzimierz
695 486 262 - Dorota
692 931 746 - Dorota
65 571 81 04 - numer stacjonarny

Kontakt E-mail

wawrzyniak.zbigniew@yahoo.com

}

Godziny pracy

pn - pt: 8.00 - 18.00

sob: 8.00 - 16.00

 

Ogród Twoich marzeń jest na wyciągnięcie ręki

W ofercie posiadamy drzewa ozdobne oraz krzewy ozdobne. Oferujemy poradę w kwestii doboru roślin oraz ich pielęgnacji.

Ogrodnictwo to nasza wieloletnia pasja, która jest też przy okazji źródłem naszego utrzymania.

Roślinami zajmujemy się od początku, tak więc są nam znane wszelkie niuanse na każdym etapie rozwoju rośliny.

Twój wymarzony ogród już u nas czeka!