Wrzosy

Kwitnące wrzosy to rośliny niezwykle dekoracyjne z których można robić interesujące kompozycje cieszące oko od lutego aż do późnej jesieni. Wrzosy kwitną tylko jesienią, natomiast pokrewne wrzośce – zarówno wiosną jak i również jesienią, dlatego tworząc wrzosowisko należy tak dobrać gatunki, aby było efektowne o konkretnej porze roku. Starajmy się zapewnić im odpowiednie stanowisko o kwaśnym odczynie podłoża a zachwycą nas cudownym dywanem barw.

Wrzosy w ogrodzie

Wrzosy to świetny sposób na urządzenie rabaty w ogrodzie. Kwitnące wrzosowisko robi dobre wrażenie, jednak jest też oznaką zbliżającej się jesieni, która jest depresyjną porą roku – z tego powodu warto wprowadzić w niej trochę koloru do swojego ogrodu – właśnie przy pomocy wrzosowiska.
Sadzenie wrzosów nie należy do najtrudniejszych, jednak, aby zadbać o nie w pełni warto trzymać się kilku zasad:

Kwaśna gleba

Sugerujemy wykorzystanie specjalnej mieszanki przeznaczonej do wrzosów, jednak doskonale sprawdzi się zwykły kwaśny torf. Warstwa o grubości 15cm zdecydowanie wystarczy.

Sadzenie w grupach

Wrzosy sadzimy w dużych grupach, na większym terenie. Najlepiej zachować odległość  20-30 cm pomiędzy pojedynczymi wrzosami

Odpowiednia wilgotność

Wrzosy nie lubią dużej wilgotności, dlatego warto się upewnić, czy gleba nie jest podlewana zbyt mocno. Najlepiej podlewać je często, wykorzystując małą ilość wody.

Wrzosy w domu

Wrzosy jak najbardziej można trzymać w doniczkach znajdujących się w domu, jednak wrzosy w takiej roli sprawdzą się dobrze tylko przez kilkanaście dni. Niestety, trwałość tych krzewinek wewnątrz nie jest duża, więc należy o nie odpowiednio dbać, aby zostały przy życiu jak najdłużej. Odpowiednie nawożenie i podlewanie to klucz do sukcesu!

Zapytaj o ofertę hurtową

Szkółka drzew i krzewów Wawrzyniak oferuje sprzedaż hurtową dla przedsiębiorców, centrów ogrodniczych oraz sklepów ogrodniczych.

Oferta hurtowa obejmuje: rośliny iglaste i liściaste, wrzosy i wrzośce, różaneczniki i azalie, formy szczepione roślin iglastych i liściastych, rośliny żywopłotowe, pnącza oraz drzewa alejowe.

Skontaktuj się z nami

Poradnik ogrodniczy

Poradnik ogrodniczy powstał w myślą o tych wszystkich, którzy szukają ale nie mogą znaleźć oraz tych, którzy nie mają gdzie zapytać. Staramy się odpowiadać na najczęściej zadawane pytania w kwestiach pielęgnacji oraz utrzymania ogrodu.

Wiosna w ogrodzie

Wiosenne prace w ogrodzie zaczynamy, gdy słońce zaczyna grzać coraz mocniej. Ogrod wiosną wymaga wiele pracy. W tym roku temperatura jest niemal letnia, można odczuć jakby wiosna została pominięta. Sumienność i staranność przy wykonywaniu prac ogrodowych sprawi, że...

Jaka choinka na Święta?

Rok jak każdy inny, okres świąt objawia się w tematyce choinkowej w podobny sposób. Często odbieram wiadomości poprzez e-mail, messenger, firmowy fb czy telefon z pytaniami w stylu: „Jaką choinkę wybrać ?” „Lepiej ciętą czy w donicy ?” „Świerk czy jodła ?” Chętnie...

Jesienne porządki w ogrodzie

Witam ponownie na stronie Ogrody Wawrzyniak wszystkich zainteresowanych aranżacją terenów zieleni, pięknem ogrodów, urokiem drzew, krzewów i kwiatów. Na początku chciałabym się Państwu przedstawić gdyż telefonicznie i mailowo mam sporo pytań. Jestem absolwentem Szkoły...

Zapraszamy do kontaktu

Szkółka krzewów ozdobnych Wawrzyniak

Kunowo, ul. Kwiatowa 6
63-800 Gostyń

Kontakt telefoniczny

505 233 131 - Zbigniew
503 379 282 - Włodzimierz
695 486 262 - Dorota
692 931 746 - Dorota
65 571 81 04 - numer stacjonarny

Kontakt E-mail

wawrzyniak.zbigniew@yahoo.com

}

Godziny pracy

pn - pt: 8.00 - 18.00

sob: 8.00 - 16.00

 

Ogród Twoich marzeń jest na wyciągnięcie ręki

W ofercie posiadamy drzewa ozdobne oraz krzewy ozdobne. Oferujemy poradę w kwestii doboru roślin oraz ich pielęgnacji.

Ogrodnictwo to nasza wieloletnia pasja, która jest też przy okazji źródłem naszego utrzymania.

Roślinami zajmujemy się od początku, tak więc są nam znane wszelkie niuanse na każdym etapie rozwoju rośliny.

Twój wymarzony ogród już u nas czeka!