Wrzośce

Wrzośce w trakcie kwitnienia wyglądają doskonale i mają jedną przewagę nad wrzosami – nie kwitną tylko i wyłącznie jesienią, ale w różnych porach roku. Z tego powodu, połączenie tych dwóch rodzajów będzie świetnym sposobem na zapewnienie swojemu wrzosowisku koloru przez cały rok.

Wrzośce w ogrodzie

Dobrze zaprojektowany ogród wyposażony we Wrzośce i Wrzosy będzie zachowywał kolory przez niemal cały rok, dlatego są to idealne rośliny, które na tle drzew alejowych i krzewów będą wyglądać oszałamiająco. Wrzośce z pewnością będą doskonałą ozdobą każdego ogrodu, gdyż ich piękne kwiaty o pastelowych kolorach świetnie wyróżniają się na tle innych roślin.
Wrzośce, tak samo jak wrzosy mają swoje wymagania, które jednak nie są zbyt duże. W zupełności wystarczy im:

Nasłonecznienie

Wrzośce zdecydowanie najlepiej czują się w mocno nasłonecznionych stanowiskach, jednak akceptują również półcień.

Kwasowa gleba

Większość roślin tego rodzaju wymaga kwasowej gleby, jednak zdarzają się również wyjątki.

Ściółkowanie

Sadząc wrzośce najlepiej zastosować ściółkę w postaci kory ogrodowej. Spełnia ona kilka funkcji, jednak najważniejszą z nich jest ochrona korzeni przed wyschnięciem i mrozem.

Wrzośce w domu

Wrzośce w domu są doskonałym pomysłem na uzupełnienie pomieszczenia o kolorowe dekoracje. Wiele gatunków wrzośców w domu spisuje się bardzo dobrze, jednak zima jest dla nich niemałym wyzwaniem. Ogrzewanie, a także mała wilgotność powietrza może źle wpływać na te rośliny, dlatego warto je trzymać w zimnym miejscu, a także często zraszać.

Zapytaj o ofertę hurtową

Szkółka drzew i krzewów Wawrzyniak oferuje sprzedaż hurtową dla przedsiębiorców, centrów ogrodniczych oraz sklepów ogrodniczych.

Oferta hurtowa obejmuje: rośliny iglaste i liściaste, wrzosy i wrzośce, różaneczniki i azalie, formy szczepione roślin iglastych i liściastych, rośliny żywopłotowe, pnącza oraz drzewa alejowe.

Skontaktuj się z nami

Poradnik ogrodniczy

Poradnik ogrodniczy powstał w myślą o tych wszystkich, którzy szukają ale nie mogą znaleźć oraz tych, którzy nie mają gdzie zapytać. Staramy się odpowiadać na najczęściej zadawane pytania w kwestiach pielęgnacji oraz utrzymania ogrodu.

Wiosna w ogrodzie

Wiosenne prace w ogrodzie zaczynamy, gdy słońce zaczyna grzać coraz mocniej. Ogrod wiosną wymaga wiele pracy. W tym roku temperatura jest niemal letnia, można odczuć jakby wiosna została pominięta. Sumienność i staranność przy wykonywaniu prac ogrodowych sprawi, że...

Jaka choinka na Święta?

Rok jak każdy inny, okres świąt objawia się w tematyce choinkowej w podobny sposób. Często odbieram wiadomości poprzez e-mail, messenger, firmowy fb czy telefon z pytaniami w stylu: „Jaką choinkę wybrać ?” „Lepiej ciętą czy w donicy ?” „Świerk czy jodła ?” Chętnie...

Jesienne porządki w ogrodzie

Witam ponownie na stronie Ogrody Wawrzyniak wszystkich zainteresowanych aranżacją terenów zieleni, pięknem ogrodów, urokiem drzew, krzewów i kwiatów. Na początku chciałabym się Państwu przedstawić gdyż telefonicznie i mailowo mam sporo pytań. Jestem absolwentem Szkoły...

Zapraszamy do kontaktu

Szkółka krzewów ozdobnych Wawrzyniak

Kunowo, ul. Kwiatowa 6
63-800 Gostyń

Kontakt telefoniczny

505 233 131 - Zbigniew
503 379 282 - Włodzimierz
695 486 262 - Dorota
692 931 746 - Dorota
65 571 81 04 - numer stacjonarny

Kontakt E-mail

wawrzyniak.zbigniew@yahoo.com

}

Godziny pracy

pn - pt: 8.00 - 18.00

sob: 8.00 - 16.00

 

Ogród Twoich marzeń jest na wyciągnięcie ręki

W ofercie posiadamy drzewa ozdobne oraz krzewy ozdobne. Oferujemy poradę w kwestii doboru roślin oraz ich pielęgnacji.

Ogrodnictwo to nasza wieloletnia pasja, która jest też przy okazji źródłem naszego utrzymania.

Roślinami zajmujemy się od początku, tak więc są nam znane wszelkie niuanse na każdym etapie rozwoju rośliny.

Twój wymarzony ogród już u nas czeka!