Krzewy Iglaste

Krzewów iglastych w Szkółce Wawrzyniak są setki gatunków, począwszy od thujii, jałowców, cyprysików, sosen czy świerków a jest tego znacznie więcej, dlugo by wymieniać. Rośliny iglaste to nie tylko ogród zielony przez cały rok. Ich dodatkowym atutem jest zapach. W ciepłe dni, szczególnie takie gatunki jak sosna czy jałowiec wydzielają olejki eteryczne. Wygoda i prostota w uprawie przewyższa porównywanie do innych roślin, mniej cięcia, mniej podlewania, w skrócie – mniej dbania, do piękna zastania. 

Krzewy ozdobne iglaste, czyli iglaki.

Krzewy iglaste pełnią głównie funkcję ozdobną – są doskonałą dekoracją ogrodu przez cały rok. Naszym klientom często zależy na tym, aby krzewy zachowywały zielony kolor nawet zimą. Z tego powodu postanowiliśmy się przystosować do wymagań i wprowadzić do naszej oferty jeszcze większą ilość tego typu roślin.
Jedną z najważniejszych zalet krzewów iglastych jest łatwość pielęgnacji – większość roślin nie wymaga zbyt dużo:

Ściółkowanie

Ściółka w postaci kory zapewnia glebie próchnicę, a także przeciwdziała wysuszaniu się jej i zmniejsza wahania temperatury. Ponadto sprawia, że chwasty mają utrudniony dostęp do powierzchni.

Podlewanie

Jest ono ważne – szczególnie późną jesienią. Sucha roślina, która zostanie podlana jesienią ma o wiele większą szansę na przetrwanie zimy.

Cięcie

Większość roślin z tej kategorii nie wymaga takiej pielęgnacji – wystarczy usuwać uszkodzone i przemarznięte pędy.

Iglaki do ogrodu – największy wybór

U nas znajdziesz wiele rodzajów i gatunków iglaków – każdy u nas znajdzie coś dla siebie. Iglaki miniaturowe i iglaki szczepione na pniu to jedynie mały wycinek naszej oferty. Jak poznać ją całą? Po prostu skonsultuj się z nami lub przyjedź i zobacz na własne oczy, co mamy do zaoferowania.

Zapytaj o ofertę hurtową

Szkółka drzew i krzewów Wawrzyniak oferuje sprzedaż hurtową dla przedsiębiorców, centrów ogrodniczych oraz sklepów ogrodniczych.

Oferta hurtowa obejmuje: rośliny iglaste i liściaste, wrzosy i wrzośce, różaneczniki i azalie, formy szczepione roślin iglastych i liściastych, rośliny żywopłotowe, pnącza oraz drzewa alejowe.

Skontaktuj się z nami

Poradnik ogrodniczy

Poradnik ogrodniczy powstał w myślą o tych wszystkich, którzy szukają ale nie mogą znaleźć oraz tych, którzy nie mają gdzie zapytać. Staramy się odpowiadać na najczęściej zadawane pytania w kwestiach pielęgnacji oraz utrzymania ogrodu.

Wiosna w ogrodzie

Wiosenne prace w ogrodzie zaczynamy, gdy słońce zaczyna grzać coraz mocniej. Ogrod wiosną wymaga wiele pracy. W tym roku temperatura jest niemal letnia, można odczuć jakby wiosna została pominięta. Sumienność i staranność przy wykonywaniu prac ogrodowych sprawi, że...

Jaka choinka na Święta?

Rok jak każdy inny, okres świąt objawia się w tematyce choinkowej w podobny sposób. Często odbieram wiadomości poprzez e-mail, messenger, firmowy fb czy telefon z pytaniami w stylu: „Jaką choinkę wybrać ?” „Lepiej ciętą czy w donicy ?” „Świerk czy jodła ?” Chętnie...

Jesienne porządki w ogrodzie

Witam ponownie na stronie Ogrody Wawrzyniak wszystkich zainteresowanych aranżacją terenów zieleni, pięknem ogrodów, urokiem drzew, krzewów i kwiatów. Na początku chciałabym się Państwu przedstawić gdyż telefonicznie i mailowo mam sporo pytań. Jestem absolwentem Szkoły...

Zapraszamy do kontaktu

Szkółka krzewów ozdobnych Wawrzyniak

Kunowo, ul. Kwiatowa 6
63-800 Gostyń

Kontakt telefoniczny

505 233 131 - Zbigniew
503 379 282 - Włodzimierz
695 486 262 - Dorota
692 931 746 - Dorota
65 571 81 04 - numer stacjonarny

Kontakt E-mail

wawrzyniak.zbigniew@yahoo.com

}

Godziny pracy

pn - pt: 8.00 - 18.00

sob: 8.00 - 16.00

 

Ogród Twoich marzeń jest na wyciągnięcie ręki

W ofercie posiadamy drzewa ozdobne oraz krzewy ozdobne. Oferujemy poradę w kwestii doboru roślin oraz ich pielęgnacji.

Ogrodnictwo to nasza wieloletnia pasja, która jest też przy okazji źródłem naszego utrzymania.

Roślinami zajmujemy się od początku, tak więc są nam znane wszelkie niuanse na każdym etapie rozwoju rośliny.

Twój wymarzony ogród już u nas czeka!