Pnącza

Pnącza to grupa roślin o różnych zastosowaniach. W zależności od potrzeb można je wykorzystywać na różne sposoby, począwszy od ozdabiania nimi altan przez tworzenie z nich oryginalnych żywopłotów po dekorowanie pergoli czy łuków wejściowych – pnączami można także obsadzać ściany budynków.

Pnącza zimozielone

W naszej ofercie znajdziesz między innymi pnącza zimozielone, czyli takie, które zachowują zielony kolor zimą. Sprawia to, że możemy cieszyć się widokiem zielonych pnączy przez cały rok. Z tego powodu jest to najczęściej wybierany przez naszych klientów typ pnączy.

Pnącza kwitnące

Asortyment Szkółki Wawrzyniak jest również bogaty w pnącza kwitnące, czyli najbardziej spektakularny typ pnączy. Te rośliny raz do roku zamienią Twój dom, pergolę lub łuk wejściowy w pełną kolorów konstrukcję, która będzie prezentować się świetnie.

Pnącza są roślinami, które nie wymagają dużo pracy, jednak potrzebne są w ich przypadku podstawowe prace:

Podlewanie

Przez pierwsze 2 lata po posadzeniu warto pamiętać o regularnym podlewaniu. Po tym czasie wystarczy jedynie nawadnianie podczas suszy.

Przycinanie

Zalecamy przycinanie suchych pędów wiosną. W przypadku, gdy pnącza zakrywają okna, czy drzwi warto zadbać też o ich przycięcie. 

Nawożenie

Jest ono ważne w przypadku pnączy kwitnących – warto użyć kompostu lub zwykłego nawozu mineralnego.

Pnącza na balkon

Znajdziesz u nas również pnącza, które idealnie nadają się do użytku na balkonie. W tym celu szczególnie polecamy pnącza kwitnące, które nie nadają się na balkon tylko ze względu na wygląd kwiatów, ale również zapach, jaki wydzielają.
Warto zwrócić uwagę na lokalizację balkonu – jeżeli jest on słabo nasłoneczniony należy wybrać inne pnącza niż w przypadku dużego nasłonecznienia.

Zapytaj o ofertę hurtową

Szkółka drzew i krzewów Wawrzyniak oferuje sprzedaż hurtową dla przedsiębiorców, centrów ogrodniczych oraz sklepów ogrodniczych.

Oferta hurtowa obejmuje: rośliny iglaste i liściaste, wrzosy i wrzośce, różaneczniki i azalie, formy szczepione roślin iglastych i liściastych, rośliny żywopłotowe, pnącza oraz drzewa alejowe.

Skontaktuj się z nami

Poradnik ogrodniczy

Poradnik ogrodniczy powstał w myślą o tych wszystkich, którzy szukają ale nie mogą znaleźć oraz tych, którzy nie mają gdzie zapytać. Staramy się odpowiadać na najczęściej zadawane pytania w kwestiach pielęgnacji oraz utrzymania ogrodu.

Wiosna w ogrodzie

Wiosenne prace w ogrodzie zaczynamy, gdy słońce zaczyna grzać coraz mocniej. Ogrod wiosną wymaga wiele pracy. W tym roku temperatura jest niemal letnia, można odczuć jakby wiosna została pominięta. Sumienność i staranność przy wykonywaniu prac ogrodowych sprawi, że...

Jaka choinka na Święta?

Rok jak każdy inny, okres świąt objawia się w tematyce choinkowej w podobny sposób. Często odbieram wiadomości poprzez e-mail, messenger, firmowy fb czy telefon z pytaniami w stylu: „Jaką choinkę wybrać ?” „Lepiej ciętą czy w donicy ?” „Świerk czy jodła ?” Chętnie...

Jesienne porządki w ogrodzie

Witam ponownie na stronie Ogrody Wawrzyniak wszystkich zainteresowanych aranżacją terenów zieleni, pięknem ogrodów, urokiem drzew, krzewów i kwiatów. Na początku chciałabym się Państwu przedstawić gdyż telefonicznie i mailowo mam sporo pytań. Jestem absolwentem Szkoły...

Zapraszamy do kontaktu

Szkółka krzewów ozdobnych Wawrzyniak

Kunowo, ul. Kwiatowa 6
63-800 Gostyń

Kontakt telefoniczny

505 233 131 - Zbigniew
503 379 282 - Włodzimierz
695 486 262 - Dorota
692 931 746 - Dorota
65 571 81 04 - numer stacjonarny

Kontakt E-mail

wawrzyniak.zbigniew@yahoo.com

}

Godziny pracy

pn - pt: 8.00 - 18.00

sob: 8.00 - 16.00

 

Ogród Twoich marzeń jest na wyciągnięcie ręki

W ofercie posiadamy drzewa ozdobne oraz krzewy ozdobne. Oferujemy poradę w kwestii doboru roślin oraz ich pielęgnacji.

Ogrodnictwo to nasza wieloletnia pasja, która jest też przy okazji źródłem naszego utrzymania.

Roślinami zajmujemy się od początku, tak więc są nam znane wszelkie niuanse na każdym etapie rozwoju rośliny.

Twój wymarzony ogród już u nas czeka!