Krzewy Liściaste

Krzewy liściaste to bardzo pojemna kategoria. W ich skład wchodzą również setki gatunków i odmian. Rośliny o barwnych liściach – Są to odmiany drzew i krzewów o kolorowych liściach utrzymujących barwę przez cały okres wegetacyjny lub większą jego część. Aby nasz ogród także zimą prezentował się interesująco, warto posadzić w nim zimozielone rośliny liściaste które w Szkółce Wawrzyniak również znajdziecie.

Krzewy ozdobne liściaste

Oferta naszej szkółki jest bardzo rozległa, dlatego wymienianie wszystkich gatunków, jakie są u nas dostępne będzie graniczyć z cudem. Co więcej, oprócz znanych wszystkim krzewów, które można dostać wszędzie, w naszej ofercie dodatkowo znajdziesz u nas niespotykane, rzadkie gatunki, które trudno będzie dostać w zwykłych centrach ogrodniczych.
Krzewy liściaste mają wiele zalet, jednak wymagają trochę pracy aby rosnąć zdrowo:

Cięcie

Rośliny liściaste wymagają tych działań każdego roku. W ten sposób usuwamy uszkodzone gałęzie i nadajemy roślinie kształt.

Odchwaszczanie

Tak samo, jak w przypadku innych roślin, usuwanie chwastów jest wymagane. Również przed posadzeniem rośliny należy się tym zająć.

Podlewanie

Jest ono bardzo ważne na samym początku, gdyż pozwala roślinie na stały rozwój systemu korzeniowego

Krzewy liściaste zimozielone

Wiele osób wybiera krzewy iglaste z myślą o zachowaniu zielonego ogrodu zimą. Niewielu początkujących ogrodników jednak zdaje sobie sprawę, że istnieją zimozielone krzewy liściaste (zachowujące zielony kolor nawet zimą). Chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat? Przyjedź lub skontaktuj się z nami i odmień swój ogród już teraz.

Zapytaj o ofertę hurtową

Szkółka drzew i krzewów Wawrzyniak oferuje sprzedaż hurtową dla przedsiębiorców, centrów ogrodniczych oraz sklepów ogrodniczych.

Oferta hurtowa obejmuje: rośliny iglaste i liściaste, wrzosy i wrzośce, różaneczniki i azalie, formy szczepione roślin iglastych i liściastych, rośliny żywopłotowe, pnącza oraz drzewa alejowe.

Skontaktuj się z nami

Poradnik ogrodniczy

Poradnik ogrodniczy powstał w myślą o tych wszystkich, którzy szukają ale nie mogą znaleźć oraz tych, którzy nie mają gdzie zapytać. Staramy się odpowiadać na najczęściej zadawane pytania w kwestiach pielęgnacji oraz utrzymania ogrodu.

Wiosna w ogrodzie

Wiosenne prace w ogrodzie zaczynamy, gdy słońce zaczyna grzać coraz mocniej. Ogrod wiosną wymaga wiele pracy. W tym roku temperatura jest niemal letnia, można odczuć jakby wiosna została pominięta. Sumienność i staranność przy wykonywaniu prac ogrodowych sprawi, że...

Jaka choinka na Święta?

Rok jak każdy inny, okres świąt objawia się w tematyce choinkowej w podobny sposób. Często odbieram wiadomości poprzez e-mail, messenger, firmowy fb czy telefon z pytaniami w stylu: „Jaką choinkę wybrać ?” „Lepiej ciętą czy w donicy ?” „Świerk czy jodła ?” Chętnie...

Jesienne porządki w ogrodzie

Witam ponownie na stronie Ogrody Wawrzyniak wszystkich zainteresowanych aranżacją terenów zieleni, pięknem ogrodów, urokiem drzew, krzewów i kwiatów. Na początku chciałabym się Państwu przedstawić gdyż telefonicznie i mailowo mam sporo pytań. Jestem absolwentem Szkoły...

Zapraszamy do kontaktu

Szkółka krzewów ozdobnych Wawrzyniak

Kunowo, ul. Kwiatowa 6
63-800 Gostyń

Kontakt telefoniczny

505 233 131 - Zbigniew
503 379 282 - Włodzimierz
695 486 262 - Dorota
692 931 746 - Dorota
65 571 81 04 - numer stacjonarny

Kontakt E-mail

wawrzyniak.zbigniew@yahoo.com

}

Godziny pracy

pn - pt: 8.00 - 18.00

sob: 8.00 - 16.00

 

Ogród Twoich marzeń jest na wyciągnięcie ręki

W ofercie posiadamy drzewa ozdobne oraz krzewy ozdobne. Oferujemy poradę w kwestii doboru roślin oraz ich pielęgnacji.

Ogrodnictwo to nasza wieloletnia pasja, która jest też przy okazji źródłem naszego utrzymania.

Roślinami zajmujemy się od początku, tak więc są nam znane wszelkie niuanse na każdym etapie rozwoju rośliny.

Twój wymarzony ogród już u nas czeka!