Iglaki na pniu

Szczepienie to jedna z metod rozmnażania drzew i krzewów stosowana w szkółkach roślin, ogrodach czy sadach. Jest to uszlachetnianie drzew poprzez wprowadzenie zraza w podkładkę. W taki właśnie sposób powstają iglaki na pniu.

Iglaki szczepione na pniu

Iglaki na pniu to świetna ozdoba ogrodu, która z pewnością będzie się komponować z innymi roślinami. Na uwagę zasługuje to, że wymagania, jakie mają te rośliny zależą nie tylko od pnia, ale również od szlachetnej odmiany, która pełni rolę korony. Z tego powodu każdemu z naszych klientów, który zdecyduje się na jedną z roślin tego typu zapewniamy instrukcje, które pomogą w właściwej pielęgnacji zarówno pnia, jak i korony. Najczęściej jednak wystarczy ograniczyć się do poniższych kroków:

Regularne kształtowanie korony

Jest ono ważne przede wszystkim ze względu na walory estetyczne.

Okrywanie korony

Większość iglaków szczepionych na pniu jest bardzo podatna na działanie mrozu, dlatego ich koronę warto okrywać agrowłókniną.

Odpowiednia wilgotność

Wrzosy nie lubią dużej wilgotności, dlatego warto się upewnić, czy gleba nie jest podlewana zbyt mocno. Najlepiej podlewać je często, wykorzystując małą ilość wody.

Okulizacja – inna forma szczepienia

Jest to metoda nazywana również oczkowaniem i, co najważniejsze, jest zabiegiem łatwym i szybkim. Polega na wprowadzeniu pod korę odpowiednio przyciętego oczka. Przeprowadzana jest latem, w lipcu lub sierpniu. Stosujemy ją, aby rozmnażać rośliny w sposób szybki i wygodny, a przez to tańszy – wpływa to oczywiście na końcową cenę sadzonek.

Zapytaj o ofertę hurtową

Szkółka drzew i krzewów Wawrzyniak oferuje sprzedaż hurtową dla przedsiębiorców, centrów ogrodniczych oraz sklepów ogrodniczych.

Oferta hurtowa obejmuje: rośliny iglaste i liściaste, wrzosy i wrzośce, różaneczniki i azalie, formy szczepione roślin iglastych i liściastych, rośliny żywopłotowe, pnącza oraz drzewa alejowe.

Skontaktuj się z nami

Poradnik ogrodniczy

Poradnik ogrodniczy powstał w myślą o tych wszystkich, którzy szukają ale nie mogą znaleźć oraz tych, którzy nie mają gdzie zapytać. Staramy się odpowiadać na najczęściej zadawane pytania w kwestiach pielęgnacji oraz utrzymania ogrodu.

Wiosna w ogrodzie

Wiosenne prace w ogrodzie zaczynamy, gdy słońce zaczyna grzać coraz mocniej. Ogrod wiosną wymaga wiele pracy. W tym roku temperatura jest niemal letnia, można odczuć jakby wiosna została pominięta. Sumienność i staranność przy wykonywaniu prac ogrodowych sprawi, że...

Jaka choinka na Święta?

Rok jak każdy inny, okres świąt objawia się w tematyce choinkowej w podobny sposób. Często odbieram wiadomości poprzez e-mail, messenger, firmowy fb czy telefon z pytaniami w stylu: „Jaką choinkę wybrać ?” „Lepiej ciętą czy w donicy ?” „Świerk czy jodła ?” Chętnie...

Jesienne porządki w ogrodzie

Witam ponownie na stronie Ogrody Wawrzyniak wszystkich zainteresowanych aranżacją terenów zieleni, pięknem ogrodów, urokiem drzew, krzewów i kwiatów. Na początku chciałabym się Państwu przedstawić gdyż telefonicznie i mailowo mam sporo pytań. Jestem absolwentem Szkoły...

Zapraszamy do kontaktu

Szkółka krzewów ozdobnych Wawrzyniak

Kunowo, ul. Kwiatowa 6
63-800 Gostyń

Kontakt telefoniczny

505 233 131 - Zbigniew
503 379 282 - Włodzimierz
695 486 262 - Dorota
692 931 746 - Dorota
65 571 81 04 - numer stacjonarny

Kontakt E-mail

wawrzyniak.zbigniew@yahoo.com

}

Godziny pracy

pn - pt: 8.00 - 18.00

sob: 8.00 - 16.00

 

Ogród Twoich marzeń jest na wyciągnięcie ręki

W ofercie posiadamy drzewa ozdobne oraz krzewy ozdobne. Oferujemy poradę w kwestii doboru roślin oraz ich pielęgnacji.

Ogrodnictwo to nasza wieloletnia pasja, która jest też przy okazji źródłem naszego utrzymania.

Roślinami zajmujemy się od początku, tak więc są nam znane wszelkie niuanse na każdym etapie rozwoju rośliny.

Twój wymarzony ogród już u nas czeka!