Rośliny na żywopłot

Nasz ogród możemy ogrodzić żywopłotem – wystarczy tylko dobrać odpowiednie gatunki roślin. Możemy wybierać spośród gatunków krzewów i drzew iglastych i liściastych. Żywopłot nie musi być monotonny i złożony tylko z jednego gatunku roślin. Dzięki odpowiedniemu doborowi gatunków żywopłoty mogą być nie tylko zieloną ale także kwitnącą w różnych porach roku ścianą wzdłuż ogrodzenia. Zachęcamy do tworzenia barwnych kontrastów na ogrodzeniach poprzez wprowadzenie żywych akcentów kolorystycznych. Wszystko po to, aby nasz ogród był inny niż wszystkie! 

Rośliny na żywopłot szybko rosnące

Doskonale rozumiemy potrzeby naszych klientów – wiemy, że oczekiwanie na wyrośnięcie żywopłotu jest bardzo trudne. Z tego powodu możemy zaproponować naszym klientom wiele gatunków roślin na żywopłot, które rosną szybko. Niestety, szybkość wzrostu nie jest jedynie uzależniona od gatunku rośliny, ale także od warunków, jakie roślina ma do wzrostu:

Przycinanie

Należy je wykonywać dwa razy w sezonie. Przycięcie pędów sprawi, że żywopłot będzie gęstszy, a gałęzie mocniejsze.

Nawożenie

Rośliny na żywopłot nawozimy wczesną wiosną. Warto użyć specjalnego nawozu przeznaczonego do żywopłotów.

Najlepsze rośliny na żywopłot zimozielony.

W wielu ogrodach żywopłot spełnia funkcję płotu, który odgradza nas od spojrzeń zza niego. Czemu mielibyśmy się pozbawiać tej funkcji zimą? Wystarczy, że wybierzemy rośliny zimozielone, które zachowają swoje liście lub igły przez cały rok. 
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat żywopłotów w Szkółce Wawrzyniak? Skontaktuj się z nami lub po prostu nas odwiedź!

Zapytaj o ofertę hurtową

Szkółka drzew i krzewów Wawrzyniak oferuje sprzedaż hurtową dla przedsiębiorców, centrów ogrodniczych oraz sklepów ogrodniczych.

Oferta hurtowa obejmuje: rośliny iglaste i liściaste, wrzosy i wrzośce, różaneczniki i azalie, formy szczepione roślin iglastych i liściastych, rośliny żywopłotowe, pnącza oraz drzewa alejowe.

Skontaktuj się z nami

Poradnik ogrodniczy

Poradnik ogrodniczy powstał w myślą o tych wszystkich, którzy szukają ale nie mogą znaleźć oraz tych, którzy nie mają gdzie zapytać. Staramy się odpowiadać na najczęściej zadawane pytania w kwestiach pielęgnacji oraz utrzymania ogrodu.

Wiosna w ogrodzie

Wiosenne prace w ogrodzie zaczynamy, gdy słońce zaczyna grzać coraz mocniej. Ogrod wiosną wymaga wiele pracy. W tym roku temperatura jest niemal letnia, można odczuć jakby wiosna została pominięta. Sumienność i staranność przy wykonywaniu prac ogrodowych sprawi, że...

Jaka choinka na Święta?

Rok jak każdy inny, okres świąt objawia się w tematyce choinkowej w podobny sposób. Często odbieram wiadomości poprzez e-mail, messenger, firmowy fb czy telefon z pytaniami w stylu: „Jaką choinkę wybrać ?” „Lepiej ciętą czy w donicy ?” „Świerk czy jodła ?” Chętnie...

Jesienne porządki w ogrodzie

Witam ponownie na stronie Ogrody Wawrzyniak wszystkich zainteresowanych aranżacją terenów zieleni, pięknem ogrodów, urokiem drzew, krzewów i kwiatów. Na początku chciałabym się Państwu przedstawić gdyż telefonicznie i mailowo mam sporo pytań. Jestem absolwentem Szkoły...

Zapraszamy do kontaktu

Szkółka krzewów ozdobnych Wawrzyniak

Kunowo, ul. Kwiatowa 6
63-800 Gostyń

Kontakt telefoniczny

505 233 131 - Zbigniew
503 379 282 - Włodzimierz
695 486 262 - Dorota
692 931 746 - Dorota
65 571 81 04 - numer stacjonarny

Kontakt E-mail

wawrzyniak.zbigniew@yahoo.com

}

Godziny pracy

pn - pt: 8.00 - 18.00

sob: 8.00 - 16.00

 

Ogród Twoich marzeń jest na wyciągnięcie ręki

W ofercie posiadamy drzewa ozdobne oraz krzewy ozdobne. Oferujemy poradę w kwestii doboru roślin oraz ich pielęgnacji.

Ogrodnictwo to nasza wieloletnia pasja, która jest też przy okazji źródłem naszego utrzymania.

Roślinami zajmujemy się od początku, tak więc są nam znane wszelkie niuanse na każdym etapie rozwoju rośliny.

Twój wymarzony ogród już u nas czeka!